Lyžiarské strediská v Čechách

czech-republic-ski-resorts-3Sněžka je s 1603 m.n.m. najvyššou horou na území Českej republiky. Nachádza sa v Krkonošskom národnom parku. Z vrcholu je zaručený krásny výhľad na Krkonoše. Avšak tento nie je dopriaty lyžiarom, ale len bežkárom, horolezcom a turistom, kedže lyžiarské stredisko sa nachádza len na úpätí hory. V Peci pod Sněžkou sa dá prejsť až 10 km rôznych zjazdoviek.

Práve tu začína a vedie viacero vlekov a lanoviek na jednotlivé zjazdovky. Nachádza sa tu aj freestyle snowpark pre akrobaciu a vzdušné skoky.

Lyžiarske strediská v Českej republike sú čoraz lepšie. Vleky boli zmodernizované a v posledných rokoch pribudlo aj mnoho snehových diel, ktoré vytvárajú veľmi dobré podmienky na lyžovanie. Hoci strediská sú celkom malé a rýchlo prejdené, ponúkajú veľké množstvo rôzných atrakcií, výborné jedlo v malebných domčekoch a teambuildingové aktivity, ktoré využila nedávno aj spoločnosť CeskeCasino pre svojich zamestnancov.

Lyžovanie je možné aj v malebných lyžiarských strediskách v Krušných horách alebo na Šumave. Či už lyžovanie, beh na lyžiach alebo snowboardovanie – určite je mnoho dôvodov rozhodnúť sa pre zimnú dovolenku práve v Českej republike.

Ďalšou top destináciou pre lyžiarske dovolenky je Špindlerův Mlýn. Predtým známy pre svoju významnú úlohu v ťažobnom priemysle, Špindlerův Mlýn teraz predovšetkým v zime priťahuje turistov a ponúka lyžovanie plné zábavy a kúzelnú atmosféru. Každý rok sem prichádza dav nadšených fanúšikov zimných športov. Svahy sú pomerne dlhé, dobre pripravené a vybavené s možnosťou umelého zasnežovania pre zaručene horské podmienky. Okrem zjazdového lyžovania je tiež ideálny pre pešiu turistiku a bežecké lyžovanie. Po úspešnom lyžiarskom zážitku si môžete trochu oddýchnúť v jednom z mnohých miestnych barov a dopriať si českú špecialitu – Becherovku – na zohriatie.

Rozhodne sa nebudete nudiť ani na lyžiarskej dovolenke v Harrachove. Mnoho hotelov ponúka kúpeľné a wellness služby pre dokonalú relaxáciu. Samozrejmá je aj návšteva súťaží v skokoch na lyžiach. Môžete tu obdivovať naživo skoky, ktoré inak vidieť len v televízii.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *